TURNIEJ W LUBONIU

W sobotę 24 lutego 2015 roku nasi trampkarze starsi w składzie:Stachowiak Wiktor, Chojnacki Igor, Czerniak Dariusz, Kacper Dopieralski, Kowalski Adam, Majorczyk Mikołaj, Nowak Jacek, Olejniczak Jakub, Tomaszewski Jan, Synoradzki Mikołaj brali udział w Turnieju O Puchar Prezesa TMS Stella Luboń.

Do rozgrywek przystąpiło dwanaście zespołów podzielonych na dwie grupy.

Grupa A: Warta Śrem, Warta Poznań, UKS Kopernik Poznań, Nielba Wągrowiec, Salos Poznań, AKS Chorzów.
Grupa B: Mieszko Gniezno, Stella Luboń, Orlik Kazimierz, Junior Koziegłowy, Polonia Środa, TPS Winogrady Poznań.

W pierwszej części Turnieju zespoły rozgrywały mecze w grupach metodą „każdy z każdym”.
Mieszkowcy w pierwszym meczu zmierzyli się z drużyną Juniora Koziegłowy. Przeciwnik okazał się łatwy do pokonania i mecz zakończył się wynikiem 4:0. Bramki w tym meczu strzelali: Dopek x2, Olej i Igor.

Drugim rywalem był zespół Orlik Kazimierz. Początek meczu przebiegał pod nasze dyktando. Gola strzelił Adam i swój bilans bramek podwyższył Dopek ale po błędzie Igora stracili gola i do końca regulaminowego czasu gry, raczej się bronili niż atakowali. Utrzymany jednak wynik 2:1 dał im kolejne 3 punkty.

W trzeciej rundzie grali przeciwko drużynie z Poznania. Mecz zakończył się wynikiem 6:0.Autorami bramek byli: Jasiu x2, Adam x2, Dopek i Olej.

W czwartym meczu dobra passa została przerwana i przegrali 0:3 z gospodarzem turnieju zespołem Stelli.

Meczem decydującym o wyłonieniu zwycięzcy grupy B, okazał się ostatni mecz fazy grupowej pomiędzy Polonią i Mieszkiem. Jedno bramkowy remis był niekorzystny dla obu zespołów i oba zespoły pozbawił pozycji lidera grupy.

KLASYFIKACJA PO FAZIE GRUPOWEJ:

Grupa A:
1.AKS Chorzów 12 pkt
2.UKS Kopernik Poznań 10 pkt
3. Warta Poznań 9 pkt
4.Nielba Wągrowiec 7pkt
5.Warta Śrem 4 pkt
6.Salos Poznań 1pkt

Grupa B:
1.Stella Luboń 11 pkt
2.Polonia Środa 11 pkt
3.Mieszko Gniezno 10 pkt
4.Orlik Kazimierz 7 pkt
5.Junior Koziegłowy 3 pkt
6.TPS Winogrady 0 pkt

Mecz o miejsce w Turnieju nasi trampkarze rozegrali przeciwko Warcie Poznań. Przegrana 0:2 była dla chłopaków niewątpliwie rozczarowaniem (szczególnie, że pierwszą bramkę stracili w siódmej na dziesięć minut gry) ale chyba nie zaskoczeniem. Ostatecznie zajęli szóste miejsce.
W meczu finałowym pomiędzy AKS Chorzów a UKS Kopernik o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Bramkarz Kopernika obronił jeden ze strzałów, co dało zespołowi tytuł zwycięzcy Turnieju.

OSTATECZNA KLASYFIKACJA TURNIEJU

1. UKS KOPERNIK POZNAŃ
2. AKS CHORZÓW
3. POLONIA ŚRODA
4. STELLA LUBOŃ
5. WARTA POZNAŃ
6. MIESZKO GNIEZNO
9.WARTA ŚREM
10.JUNIOR KOZIEGŁOWY
11. TPS WINOGRADY
12.SALOS POZNAŃ

Mecz o miejsce siódme pomiędzy drużynami Nielby i Orlika Kazimierz nie został rozegrany.